Īsumā par visu


Mārketinga pētījumi
E-komercijas tendences
Biznesa tehnoloģijas
Auto Rīgas ielās


Personāla pētījumi
Darba apstākļi


Mediju pētījumi
TV reklāmu TOP10
Ārzemju preses lasīšana


Sociālie pētījumi
Dzimumu vienlīdzība


Tehnoloģijas & risinājumi
Brokastis ar patērētāju
Ietekmīgā klienta viedoklis


Arhīvs


www.tns.lv


Vai Rīgas ielās pieaugs automašīnu skaits?

 

06.10.2015. Vasara pagāja nemanot, un rudens atvasaras saulīte pamazām pārstāj mūs sildīt. Visiem ir zināms, ka tieši tad, kad beidzas vasara (un šobrīd es runāju tieši par kalendāro vasaru), sākas rudens un, protams, skola. Domāju, ka katram, kurš dzīvo Rīgā vai bieži brauc pa Rīgas ielām, vismaz vienreiz dzīvē radies jautājums: “Kāpēc, sākoties skolai, ir tādi sastrēgumi?”.

 

 

Cik daudzi vada automašīnu?

 

 

Lai varētu vismaz nedaudz iedziļināties šajā tēmā, apskatīsimies, ko rāda TNS iedzīvotāju patēriņa paradumu pētījuma TNS Atlas šī, 2015. gada, pavasara dati. Apskatot datus, atklājās, ka autovadītāja apliecība jeb “tiesības” ir 52% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem. Vai tiešām visi, kam ir tiesības, arī pārvietojas tieši pa Rīgas ielām? Gandrīz katru dienu 70% no Latvijas iedzīvotājiem, kuriem ir tiesības, paši personīgi vada automašīnu. Bet viņi taču pārvietojas pa visu Latviju, kas tad notiek ar Rīgu? Tur autovadītāju īpatsvars ir nedaudz zemāks - 63% Rīgas iedzīvotāju, kuriem ir tiesības, vada automašīnu gandrīz katru dienu. Zinot, ka tuvākais reģions Rīgai ir Pierīga, apskatīsimies arī to. Izrādās, ka Pierīgas iedzīvotāju īpatsvars, kuri ikdienā paši brauc ar automašīnu, ir lielāks nekā vidējais pa visu Latviju – proti, 75% Pierīgas iedzīvotāju, kuriem ir tiesības, vada automašīnu, turklāt no tiem 26% darba vieta ir Rīgā.

 

Kādi ir mašīnas pirkšanas plāni?

 

Ja skatās uz visiem Rīgas iedzīvotājiem vecumā no 18 līdz 74 gadiem kopumā, tad tuvāko 6 mēnešu laikā 11% ģimeņu plāno iegadāties automašīnu. Kāds plāno pirkt jaunu, kāds - lietotu automašīnu. Pārsvarā tomēr plāno pirkt lietotās automašīnas, kuras ir vismaz 3 gadus vecas.
Pirmo vietu pirkšanas plānos jau četrus gadus notur dīzeļdegvielas automašīnas, atņemot godalgoto vietu benzīna automašīnām. Savukārt automašīnas ar gāzes degvielu ieņem trešo vietu. Šogad intereses rādītājs par automašīnām ar gāzes degvielu ir pat zemāks nekā 2012. gada pavasara periodā, un šīm automašīnām pamazām sāk mīt uz papēžiem hibrīdi.

 

Jāatzīmē, ka salīdzinājumā ar 2010. gada pavasara datiem šogad Rīgas iedzīvotāju īpatsvars, kas plāno iegādāties auto, ir pieaudzis par 5%. Vienlaikus 14% Rīgas iedzīvotāju vērtē savu pašreizējo materiālo situāciju vismaz kā “diezgan labu” (kas ir par 6% vairāk nekā 2010. gadā). Tas kopumā ļauj mums prognozēt, ka uz Rīgas ielām var sākt parādīties arvien vairāk un vairāk automašīnu.

 

Noslēgumā ieskatam gribu dot nelielu padomu - rūpīgi pārdomājiet transporta izvēli, sākoties skolas sezonai!

 

Par patēriņa paradumu pētījumu TNS Atlas

TNS Atlas pētījumā tiek noskaidrots respondentu viedoklis gan par dažādu preču un pakalpojumu grupu, gan par konkrētu produktu un zīmolu patēriņu un atpazīstamību. Tāpat tiek apkopota informācija par respondentu ceļošanas un atpūtas paradumiem, finanšu paradumiem, u.c. Lai analizētu konkrētas kategorijas patēriņu padziļinātāk, respondentiem tiek uzdoti arī dzīvesstilu raksturojoši jautājumi.

 

2015: Pētījumu kompānija TNS patēriņa paradumu pētījumu TNS Atlas, Pavasaris 2015 veica laika periodā no 2015. gada 2. februāra līdz 2015. gada 26. aprīlim. Izmantojot kombinēto lauka darba metodi  - 80% pašaizpildāmās anketas respondenta dzīvesvietā (PAPI), 20% aptaujas internetā (CAWI), visā Latvijā tika aptaujāti 1634 pastāvīgie Latvijas iedzīvotāji vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

 

2012: Pētījumu kompānija TNS patēriņa paradumu pētījumu TNS Atlas, Pavasaris 2012 veica laika periodā no 2012. gada 6. februāra līdz 2012. gada 13. maijam. Izmantojot pašaizpildāmās anketas respondenta dzīvesvietā (PAPI), visā Latvijā tika aptaujāti 1748 pastāvīgie Latvijas iedzīvotāji vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

 

2010: Pētījumu kompānija TNS patēriņa paradumu pētījumu TNS Atlas, Pavasaris 2010 veica laika periodā no 2010. gada 8. februāra līdz 2010. gada 9. maijam. Izmantojot pašaizpildāmās anketas respondenta dzīvesvietā (PAPI), visā Latvijā tika aptaujāti 1589 pastāvīgie Latvijas iedzīvotāji vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

 

Ja jums rodas kādi jautājumi par šo vai kādu citu pētījumu, lūdzu, sazinieties ar mums!

 

Jeļena Eņikova

Klientu atbalsta vadītāja
t 67 096 300
e jelena.enikova@tns.lv


© 2022 TNS Latvia | Autortiesības