Īsumā par visu


Mārketinga pētījumi
Laimīgi pircēji
Lojalitātes kartes


Personāla pētījumi
IT darbaspēka izaicinājumi
Koučings


Mediju pētījumi
Reklāmu izmēri
Preses lasīšana
Skatīšanās ar laika nobīdi
TV panelis


Sociālie pētījumi
Kultūras patēriņš
Rūpes par veselību


Tehnoloģijas & risinājumi
Zīmola spēks


Arhīvs


www.tns.lv


Kādas ir iedzīvotāju iecienītākās tēmas presē?

 

17.12.2013. Šajā reizē piedāvājam ieskatīties TNS regulāri veiktā pētījuma Nacionālais Mediju pētījums: Prese šā gada kopējos rezultātos, lai uzzinātu, cik daudz laika Latvijas iedzīvotāji velta laikrakstu un žurnālu lasīšanai, un kādas tēmas Latvijas iedzīvotājus piesaista drukātajos medijos.

 

TNS pētījuma rezultāti atklāj, ka drukāto preses izdevumu lasīšana ir vairāk izteikta tieši darba dienās. Jautājumu par to, cik vidēji dienā velta laiku laikrakstu un žurnālu lasīšanai, uzdevām Latvijas iedzīvotājiem vecumā no 15 līdz 74 gadiem, kuri bija lasījuši vai caurskatījuši kādu Latvijā izdotu laikrakstu vai žurnālu pēdējo 7 dienu laikā. Saskaņā ar preses auditorijas pētījuma apkopotajiem rezultātiem par laika periodu no 2012. gada 29. oktobrim līdz 2013. gada 27. oktobrim, vidēji viens laikrakstu lasītājs darba dienās veltīja vidēji 25 minūtes laikrakstu lasīšanai, bet brīvdienās vidēji 15 minūtes. Vidēji viens žurnālu lasītājs darba dienās žurnālu lasīšanai veltīja 31 minūti, bet brīvdienās vidēji 22 minūtes. Salīdzinoši ilgāku laiku laikrakstu lasīšanai velta rīdzinieki, citas tautības pārstāvji, seniori vecumā no 60 līdz 74 gadiem. Žurnālu lasīšanai ilgāku laiku velta sievietes un seniori vecumā no 60 līdz 74 gadiem.

 

 

Astoņiem no desmit Latvijas iedzīvotājiem vecumā no 15 līdz 74 gadiem drukātajos preses izdevumos interesē tēmas, kas skar aktuālos notikumus Latvijā un pasaulē. Katrs trešais Latvijas iedzīvotājs par aktuālajiem notikumiem Latvijā un pasaulē izlasa visu vai gandrīz visu, bet katrs otrais Latvijas iedzīvotājs pārskata virsrakstus un izlasa interesējošos rakstus. Par aktuālajiem notikumiem Latvijā un pasaulē salīdzinoši biežāk presē lasa iedzīvotāji vecumā no 50 līdz 74 gadiem, sievietes, iedzīvotāji ar augstāko izglītību, vadītāji, speciālisti, pensionāri, citu tautību pārstāvji, Rīgas un citu pilsētu iedzīvotāji. Jāatzīmē, ka 2013. gadā salīdzinājumā ar 2012. gadu iedzīvotājus vairāk interesē aktuālie notikumi Latvijā un pasaulē.

 

Septiņus no desmit iedzīvotājiem drukātajos preses izdevumos interesē raksti, kas skar veselības tēmas. Biežāk par veselības tēmām interesējas 50 līdz 74 gadus veci iedzīvotāji, sievietes, iedzīvotāji ar augstāko izglītību, speciālisti, kā arī tirdzniecības un pakalpojumu nozares darbinieki, pensionāri un mājsaimnieces, iedzīvotāji ar personīgajiem ienākumiem līdz 250 latiem mēnesī. Trešā lasītākā tēma drukātajos medijos ir anekdotes. Anekdotes biežāk interesē vīriešus, iedzīvotājus ar pamata un vidējo izglītību, strādniekus, lauku iedzīvotājus un latviešus.

 

 

Sazinieties, lai iegūtu papildus informāciju par tēmām, kas interesē Latvijas iedzīvotājus drukātajos preses izdevumos!

 

Par pētījumu

Pētījumu kompānija TNS preses auditorijas pētījumu Nacionālais Mediju Pētījums: Prese, Gads 2013 veica no 2012. gada 29. oktobra līdz 2013. gada 27. oktobrim. Izmantojot datorizētās intervijas (CAPI) respondenta dzīvesvietā, visā Latvijā tika aptaujāti 12 660 pastāvīgie Latvijas iedzīvotāji vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

 

Elīna Krūze

Mediju pētījumu vecākā klientu vadītāja
Mediju pētījumu eksperte
t 67 096 300
e elina.kruze@tns.lv


© 2022 TNS Latvia | Autortiesības