Īsumā par visu


TNS Latvijā
Vadības jaunumi


Mārketinga pētījumi
Būvnieku klienti
Zīmolu attīstība
Inovācijas izaugsmei
Neiromārketings


Personāla pētījumi
Pievilcīgie darba devēji
Darbinieku labklājība


Mediju pētījumi
Reklāmu reģistrs
Attieksme pret internetu
TV skatīšanās


Sociālie pētījumi
Brīvdienu plāni


Tehnoloģijas & risinājumi
Biznesa vides pētījumi
Pūļavota pētījumi
Pētījumu process


Arhīvs


www.tns.lv


Kāda ir Latvijas iedzīvotāju attieksme pret internetu?

 

03.04.2013. Pavisam drīz – maija beigās – TNS piedāvās iepazīties ar jaunākajiem regulārā interneta patēriņa paraduma pētījuma TNS Latvia Digital rezultātiem, kurus gaidot, piedāvājam atskatīties uz 2012. gada pavasara pētījuma rezultātiem. Tie atklāj daudz dažādus Latvijas iedzīvotāju interneta lietošanas paradumus, tai skaitā to, kāda ir Latvijas interneta lietotāju attieksme pret šo moderno tehnoloģiju rīku.

 

TNS elektroniskā vēstneša Tavs Neredzamais Sabiedrotais 29.izdevumā jau stāstījām par pētījuma TNS Latvia Digital ietvaros veikto interneta lietotāju segmentāciju, kas veidota, balsoties uz internetā veikto aktivitāšu regularitāti, to svarīgumu, kā arī iedzīvotāju attieksmi pret internetu.

 

Lai izzinātu attieksmi pret internetu, iedzīvotājiem, kuri ir lietojuši internetu, tika lūgts vērtēt vairākus ar internetu un tā lietošanu saistītus apgalvojumus.

 

 

Analizējot pētījuma rezultātus, redzams, ka interneta lietotāju vidū visbiežāk dominē viedoklis, ka internets palīdz sazināties ar līdzīgi domājošiem cilvēkiem (72% tam kopumā piekrīt). Vairāk nekā ½ jeb 56% interneta lietotāju kopumā piekrīt apgalvojumam, ka dzīve bez interneta būtu daudz garlaicīgāka, un uzskata, ka internetā ir vārda brīvība (53%). Tomēr vienlaicīgi ievērojams skaits interneta lietotāju ir noraizējušies par datu aizsardzību un privātumu internetā (46% tam kopumā piekrīt).

 

Novērtējot savu attieksmi pret internetu, lielākā daļa interneta lietotāju norādīja, ka kopumā nepiekrīt sekojošiem apgalvojumiem - „es bieži skatos televizoru, kamēr sērfoju internetā” (63% tam kopumā nepiekrīt), „internets man dod iespēju izcelties un būt atšķirīgam” (58% tam kopumā nepiekrīt) un „internets uzlabo manas attiecības ar cilvēkiem” (54% tam kopumā nepiekrīt).

 

Pavisam drīz - jau 30. maijā tiks apkopoti jaunākie interneta patēriņa pētījumu TNS Latvia Digital rezultāti, kuri atklās gan to, vai iedzīvotāju attieksme pret internetu ir mainījusies, gan arī ļaus iegūt informāciju par tādām šogad pirmo reizi pētījumā iekļautajām tēmām, kā planšetdatoru izplatība un to lietošanas mērķi, kā arī dažādu mobilo aplikāciju lietošana un citiem ar internetu saistītiem aspektiem.

 

Sazinieties, lai iegūtu papildus informāciju par pētījumu TNS Latvia Digital un iespējām, ko tas sniedz!

 

Par pētījumu

Pētījumu aģentūra TNS interneta patēriņa paradumu pētījumu TNS Latvia Digital, Pavasaris 2012 veica laika periodā no 2012. gada 6. februāra līdz 2012. gada 13. maijam. Izmantojot tiešās datorizētās intervijas (CAPI) respondenta dzīvesvietā, visā Latvijā tika aptaujāti 2122 pastāvīgie Latvijas iedzīvotāji vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

 

Signe Hokonena

Mediju pētījumu vecākā klientu vadītāja
Mediju pētījumu eksperte
t 67 096 300
e signe.hokonena@tns.lv


© 2022 TNS Latvia | Autortiesības