Īsumā par visu


TNS Latvijā
Vadības jaunumi


Mārketinga pētījumi
Būvnieku klienti
Zīmolu attīstība
Inovācijas izaugsmei
Neiromārketings


Personāla pētījumi
Pievilcīgie darba devēji
Darbinieku labklājība


Mediju pētījumi
Reklāmu reģistrs
Attieksme pret internetu
TV skatīšanās


Sociālie pētījumi
Brīvdienu plāni


Tehnoloģijas & risinājumi
Biznesa vides pētījumi
Pūļavota pētījumi
Pētījumu process


Arhīvs


www.tns.lv


Cik daudz laika tiek veltīts TV skatīšanai?

 

03.04.2013. TV auditorijas pētījuma dati liecina, ka 2012.gadā nedaudz, t.i. par 5 minūtēm, pieaudzis vidējais TV skatīšanai veltītais laiks uz vienu skatītāju, salīdzinot ar 2011.gadu. Vidēji dienā TV tika skatīts 5 stundas un 10 minūtes.

 

Analizējot TV skatīšanos gada laikā, var novērot, ka vismazāk laika TV vērošanai skatītāji veltījuši jūlijā – vidēji 4 stundas un 38 minūtes dienā. Savukārt februārī salīdzinoši ar citiem mēnešiem vairāk - vidēji 5 stundas un 50 minūtes dienā. Šāda sezonāla tendence ir novērojama ik gadu, iestājoties siltākiem laikapstākļiem, TV skatīšanai tiek veltīts mazāk laika, savukārt, iestājoties aukstākam laikam, pie TV ekrāniem tiek pavadīts vairāk laika.

 

2013.gada pirmajos mēnešos vidējais TV skatīšanās laiks uz vienu skatītāju, tāpat kā pagājušajā gadā, pārsniedza 5 stundas. Janvārī tas bija 5 stundas un 37 minūtes vidēji dienā, bet februārī - 5 stundas un 29 minūtes vidēji dienā.

 

 

2012.gadā salīdzinoši vairāk skatītāju (12,2%) TV vērošanai atvēlēja vidēji divas līdz trīs stundas dienā. Savukārt 9,7% skatītāju vidējais TV skatīšanās laiks dienā nepārsniedza stundu. Tomēr skatītāju procentuālais sadalījums pēc vidējā skatīšanās laika liecina, ka ir cilvēki, kuriem TV vērošana ir viena no galvenajām dienas nodarbēm.

 

 

TV auditorijas pētījuma dati pa sociāli demogrāfiskajām grupām liecina, ka pērn salīdzinoši vairāk laika TV skatīšanai veltījuši cittautieši – vidēji 5 stundas un 21 minūti dienā, sievietes – 5 stundas un 14 minūtes vidēji dienā, kā arī iedzīvotāji, kas vecāki par 65 gadiem – vidēji 5 stundas un 45 minūtes dienā. Salīdzinoši vairāk laika TV skatīšanai atvēlējuši arī nestrādājoši cilvēki. 2012.gadā pensionāri, bezdarbnieki un mājsaimnieces šai nodarbei veltīja 5 stundas un 53 minūtes vidēji dienā.

 

Arī daudzviet citur pasaulē skatītāji pie TV ekrāniem pavada vairāk par piecām stundām vidēji dienā. Salīdzināšanai, laiks, ko viens skatītājs Igaunijā veltīja TV vērošanai 2012.gadā bija 5 stundas un 19 minūtes vidēji dienā, bet Lietuvā –  5 stundas un 20 minūtes vidēji dienā. Savukārt, saskaņā ar „TV Key Facts 2011” apkopojumu, Francijā vidējais TV skatīšanās laiks uz vienu skatītāju bija 4 stundas un 31 minūte vidēji dienā, Polijā – 5 stundas un 36 minūtes vidēji dienā, Itālijā – 5 stundas un 14 minūtes vidēji dienā, bet Krievijā – 5 stundas un 20 minūtes vidēji dienā.

 

 

Par pētījumu

TV auditorijas pētījuma izlase ir Latvijas iedzīvotāju kopumam reprezentatīvs ģimeņu panelis. Tā respondenti ir pastāvīgie Latvijas iedzīvotāji, kas vecāki par 4 gadiem, kuru mājsaimniecībās ir vismaz viens strādājošs televizors ar iespēju skatīties kādu TV kanālu. 2012.gadā pētījumā ik dienas piedalījās vidēji 1021 respondents 396 ģimenēs visā Latvijā.

 

Kristīne Skaistā

TV Metru projekta vecākā speciāliste
Televīzijas nozares pētījumu eksperte
t 67 096 300
e kristine.skaista@tns.lv


© 2022 TNS Latvia | Autortiesības