Īsumā par visu


Mediju pētījumi
   Mediju pētījumi 2011.gadā
   Reklāmu reģistrs
   Interneta lietošana
   Interesējošās tēmas presē


Personāla pētījumi
   Darba devēju tēls


Sociālie pētījumi
   Ziemassvētku svinēšana
   Ziemassvētku mielasts


Tehnoloģijas & risinājumi
   Tiešās intervijas
   Kiberpētījumi


Paralēlā darbība
   Virtuālā ekskursija


Arhīvs


www.tns.lv


Tikai 8 % Latvijas iedzīvotāju nesvinēs Ziemassvētkus

 

20.12.2011. Straujiem soļiem tuvojas gada garākā nakts un īsākā diena. Laiks, kad zemi sāk viegli pārklāt baltas sniega pūkas, iezogas sala sārtums vaigos. Kādā mājā sāk parādīties piparkūku smarža, citā - mandarīnu. Šis ir laiks, kad sākas pārdomas par aizvadīto gadu, kas paspēts, kas nē. Laiks, kad sanāk ģimene kopā pie svētku galda, kur sajūtama egles smarža. Eglītē deg svecītes, un zem eglītes ir sagatavotas dāvanas, lai iepriecinātu sev tuvus un mīļus cilvēkus.

 

Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia veica aptauju, kurā tika noskaidrots, kurā datumā Latvijas iedzīvotāji plāno svinēt Ziemassvētkus. Visvairāk jeb 58 % Latvijas iedzīvotāju Ziemassvētkus plāno svinēt 24. decembrī. 8 % Ziemassvētkus svinēs 7. janvārī (Ziemassvētku vakars pēc Pareizticīgās baznīcas kalendāra). Ceturtā daļa iedzīvotāju Ziemassvētkus svinēs gan 24. decembrī, gan 7. janvārī.

 

Savukārt 8 % Latvijas iedzīvotāju vispār neplāno svinēt Ziemassvētkus. Starp viņiem vairāk kā puse ir vīriešu, kā arī gandrīz piektā daļa aptaujāto, kuri patlaban ir darba meklējumos.

 

 

Pati Ziemassvētkus svinēšu 24. decembrī kopā ar ģimeni pie kuplas Ziemassvētku egles, kuru pirms tam kopīgi būsim izvēlējušies un izpušķojuši. Zem tās būs saliktas jau iepriekš iegādātas vai pašu gatavotas lielākas un mazākas dāvanas. Uz svētku galda būs salikti silti, pašcepti pīrāgi, piparkūkas un citi ierastie tradicionālie Ziemassvētku ēdieni, kurus kopā ar pārējiem ģimenes locekļiem būsim pagatavojuši. Šajos svētkos man svarīgākais ir būšana kopā ar ģimeni un laiks, ko pavadīsim kopā.

 

Šādi būs mani Ziemassvētki, bet kā tiem gatavosies citi Latvijas iedzīvotāji jūs varat izlasīt ŠEIT!

 

Par pētījumu

Pētījumu tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia veica laikā no 2011.gada 6. - 8. decembrim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot   800 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

 

TNS Latvia pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas iedzīvotāju kopumam vecumā no 15 līdz 74 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS Latvia stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

 

Anna Palsāne

TNS Latvia klientu atbalsta vadītāja
Patērētāju uzvedības pētījumu eksperte
t 67 096 300
e anna.palsane@tns.lv


© 2024 TNS Latvia | Autortiesības