Īsumā par visu


Mediju pētījumi
   Mediju pētījumi 2011.gadā
   Reklāmu reģistrs
   Interneta lietošana
   Interesējošās tēmas presē


Personāla pētījumi
   Darba devēju tēls


Sociālie pētījumi
   Ziemassvētku svinēšana
   Ziemassvētku mielasts


Tehnoloģijas & risinājumi
   Tiešās intervijas
   Kiberpētījumi


Paralēlā darbība
   Virtuālā ekskursija


Arhīvs


www.tns.lv


Internets mājās, darbā un pat mūsu kabatās!

 

20.12.2011. Turpinot iepriekšējos Tava Neredzamā Sabiedrotā vēstnešos aizsākto tēmu par Latvijas iedzīvotāju ieradumiem digitālajā vidē, šoreiz apskatīsim, kā pēdējo 10 gadu laikā mainījusies interneta lietošanas vieta.

 

Tieši pirms 10 gadiem - tālajā 2001. gadā - internets lielai daļai Latvijas iedzīvotāju bija kaut kas neizprotams un neaizsniedzams. Pirmkārt, jau tāpēc, ka datoru lietoja tikai 38 % Latvijas iedzīvotāju, otrkārt, interneta pieslēguma cenas bija samērā augstas un, treškārt, Latvijas lauku teritorijās internets praktiski nebija pieejams neattīstītās infrastruktūras dēļ.

 

2001. gadā veiktā interneta auditorijas pētījuma E-Track rudens perioda rezultāti liecina, ka visbiežāk internets tika lietots darbā, kur to lietoja vairāk kā puse jeb 52 % interneta lietotāju. Otrā populārākā interneta lietošanas vieta bija mācību iestāde – skola, augstskola u.c.. Savukārt trešajā vietā ierindojās interneta lietošana mājās, kur internetu lietoja tikai 20 % interneta lietotāju.

 

 

Jaunākā, 2011.gada rudens, TNS Latvia pētījuma E-Track rezultāti liecina, ka 10 gadu laikā interneta lietošanas paradumi ir būtiski mainījušies. Absolūtais vairākums jeb 91 % no interneta lietotājiem šodien internetu lieto mājās. 31 % interneta lietotāju internetam pēdējā mēneša laikā ir piekļuvuši darbā, bet 18 % - pie radiem, draugiem vai paziņām. Jāatzīmē, ka pirms 10 gadiem diezgan populāras bija arī interneta kafejnīcas, kad tur interneta lietošanas nolūkos iegriezās katrs septītais interneta lietotājs. Savukārt šobrīd interneta kafejnīcas apmeklē tikai 2 % no interneta lietotājiem.

 

Padziļināti analizējot Latvijas iedzīvotāju interneta lietošanas paradumus, redzams, ka laika gaitā mainās ne tikai interneta lietošanas vieta, bet arī ierīces, kas tiek izmantotas interneta lietošanai. 2011. gadā joprojām internets visbiežāk tiek lietots, izmantojot galda datoru, tomēr arvien populārāka kļūst arī interneta izmantošana portatīvajos datoros, mobilajos telefonos, viedtālruņos (smartphone) un citās ierīcēs. Jauno ierīču izplatība un attīstība arī nākotnē noteikti ietekmēs interneta lietošanas paradumus.

 

Vai vēlaties uzzināt par citiem Latvijas iedzīvotāju paradumiem digitālajā vidē? Sazinieties ar mums!

 

Par pētījumu

Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia veica pētījums E-Track , izmantojot tiešās datorizētās intervijas metodi (CAPI) respondentu dzīvesvietā. 2001. gada rudens perioda intervijas tika veiktas laika periodā no 2001. gada 30. jūlija līdz 21. oktobrim, aptaujājot 1328 respondentus vecumā no 15 līdz 74 gadiem. 2011. gada rudens perioda intervijas tika veiktas laika periodā no 2011. gada 22. augusta līdz 30. oktobrim regulārās iedzīvotāju aptaujas Omnibuss ietvaros, aptaujājot 1519 respondentu vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

 

Signe Hokonena

TNS Latvia vecākā klientu vadītāja
Mediju pētījumu eksperte
t 67 096 300
e signe.hokonena@tns.lv


© 2023 TNS Latvia | Autortiesības