Īsumā par visu


Mediju pētījumi
   Mediju pētījumi 2009.gadā
   Reklāmas tirgus
   Bezdarbnieku mediju patēriņš
   TV skatīšanās


Mārketinga pētījumi
   Korporatīvā reputācija
   B2B mārketinga komunikācija
   Klientu noturība
   Saldumu patēriņš


Sociālie pētījumi
   Patērētāju noskaņojums


Tehnoloģijas & risinājumi
   Klientu apkalpošanas vadība
   Vizīte pie ārsta?


Arhīvs


www.tns.lv


Kas kopīgs TNS Latvia apmeklējumam ar vizīti pie ārsta jeb kā noteikt pareizu ārstēšanas kursu?

 

16.12.2009. Kad mums pašiem rodas problēmas ar veselību, mēs nedomājot vēršamies pie ārsta, un parasti izvēlamies ārstu, kurš savā jomā ir speciālists, ar ilggadēju pieredzi un labu reputāciju. Rūpēs par savu veselību, ārsti tiek apmeklēti arī profilaktiski, lai pārliecinātos, ka ar veselību viss ir vislabākajā kārtība.

 

Runājot analoģijās, situācija biznesā ir līdzīga – ja uzņēmumā vērojamas problēmas, ir nepieciešams speciālista apmeklējums, lai veiktu izmeklēšanu un diagnozes uzstādīšanu, saņemtu norādes par turpmāku darbību atveseļošanās virzienā. Arī profilakse ļauj problēmas atklāt daudz ātrāk, pirms tās kļuvušas tik nopietnas, ka palīdzēt var vien skalpelis un ķirurģiska iejaukšanās.

 

Atļaušos apgalvot, ka TNS Latvia apmeklējumam un vizītei pie ārsta ir zināma līdzība. Kas tieši ir kopīgais? Pirmkārt, tā ir problēmas apzināšanās, kas bieži vien ir pats grūtākais posms, jo cilvēki rīkoties sāk vien tad, kad patiešām sāp.

 

Kad problēma ir apzināta, seko nākamais solis – attiecīgā speciālista izvēle un vizītes pieteikšana. Speciālista izvēle ir būtisks solis atveseļošanās virzienā, kuram nepieciešama pareiza izmeklēšana un precīza diagnozes uzstādīšana. Tāpēc speciālists parasti tiek izvēlēts, pamatojoties uz personīgo pieredzi, speciālista reputāciju, citu cilvēku ieteikumiem, un ... jā, nereti arī naudas daudzumu makā. Tie, kuriem patiešām rūp sava veselība, reti kad izvēlas doties pie pūšļotāja, tā vietā izvēloties uzticamākus ārstus, kuriem ir attiecīga medicīniskā izglītība un sertifikāts.

 

Kad kopīgiem spēkiem, ārstam un pacientam aktīvi sadarbojoties, tiek veikta izmeklēšana un diagnozes uzstādīšana, seko ieteikumi problēmas risināšanā. Pēc anamnēzes (jeb stāsta par slimības attīstību un pacienta dzīvi), katram pacientam tiek piemeklēts tieši viņa situācijai visatbilstošākais risinājums. Cik dažādi ir pacienti un viņu sāpes, tik dažādas ir arī ārstniecības metodes. Un ne vienmēr tā problēma, kas aktuāla šķiet pašam pacientam, ir tā pati, kuru iesaka risināt speciālists. Reizēm esam nemierā ar ārsta uzstādīto diagnozi vai ārstēšanu, un dodamies pie cita speciālista - veselība mums ir tikai viena, un tās ir mūsu tiesības izvēlēties, kas par to rūpēsies! Tomēr, rūpēs par veselību, mēs nenodarbojamies ar pašārstēšanos, bet paļaujamies uz speciālista ieteikumiem.

 

TNS Latvia speciālistiem ir vairāk nekā 18 gadu pieredze „ pacientu sāpju” diagnosticēšanā, ārstēšanā un uzraudzībā. Arī mēs, tāpat kā ārsti, katrs esam specializējušies savā sāpju/problēmu jomā. Kopumā mums ir četras lielas projektu vadītāju grupas, kur katra no tām atbild par savu nozari, ir eksperti tieši savā jomā, un pastiprināti seko līdzi aktualitātēm tieši savā nozarē.

 

Personīgi mani kā pacientu reti kad interesē, tieši kā, piemēram, tiek veikta asins analīze (kas tie tādi – trombocīti, leikocīti, eritrocīti un kādam jābūt ideālajam eritrocītu grimšanas ātrumam), bet man ir svarīgi – lai izmantotā metode būtu pilnībā uzticama un pārbaudīta, un lai iegūtie rādītāji raksturotu manu veselības stāvokli. Savukārt rādītāju pārvēršanu situācijas analīzē un rekomendācijās es uzticu attiecīgās nozares speciālistam.

 

Līdzīgi ir arī pētniecībā – klientam nav obligāti jābūt speciālistam jaunākajās pētniecības metodikās (kaut, protams, ir arī tādi!). Atstājiet vidējos, modas, mediānas, korelācijas, regresijas, faktoranalīzi un segmentācijas speciālistu ziņā, koncentrējoties uz iegūto rezultātu – situācijas analīzi un rekomendācijām! Jo pētījuma virsuzdevumi ir trīs: klienta uzņēmumam nest peļņu, klienta uzņēmuma produktam celt vērtību, un pašam klientam dot sirdsmieru, ka iegūtais rezultāts ir ne tikai uzticams, bet arī profesionāli tiek veikta situācijas analīze un sniegtas tieši Jums noderīgas rekomendācijas.

 

Un jo īpaši nevajadzētu aizmirst par uzņēmuma veselības kontroli un profilaksi (ne tikai ekonomiskās lejupslīdes laikā). Regulāri pētījumi, situācijas monitorings ļauj turēt roku uz pulsa un sekot līdzi sava uzņēmuma veselībai, jau laikus pamanot draudošās briesmas.

 

Un vēl pēdējā lieta, kas ir kopīga TNS Latvia speciālistiem un augstas kvalitātes ārstiem – arī mēs savu pacientu aprūpei pieejam radoši!

 

Lai Jums un Jūsu uzņēmumam laba veselība!

 

Revita Logina

TNS Latvia projektu vadītāja
Sabiedrības uzvedības pētījumu eksperte
t 67 096 300
e revita.logina@tns.lv


© 2022 TNS Latvia | Autortiesības