Īsumā par visu


Mediju pētījumi
   Mediju pētījumi 2009.gadā
   Reklāmas tirgus
   Bezdarbnieku mediju patēriņš
   TV skatīšanās


Mārketinga pētījumi
   Korporatīvā reputācija
   B2B mārketinga komunikācija
   Klientu noturība
   Saldumu patēriņš


Sociālie pētījumi
   Patērētāju noskaņojums


Tehnoloģijas & risinājumi
   Klientu apkalpošanas vadība
   Vizīte pie ārsta?


Arhīvs


www.tns.lv


Kādus drukātos medijus un interneta resursus izvēlas bezdarbnieki Latvijā?

 

16.12.2009. Kā zināms, esošās ekonomiskās situācijas ietvaros pēdējā gada laikā Latvijā strauji ir pieaudzis bezdarbs. Tā kā tie Latvijas iedzīvotāji, kas šobrīd ir bez darba, sastāda arvien lielāku iedzīvotāju un tātad arī mediju patērētāju daļu, viņu ieradumi atstāj arvien būtiskāku ietekmi uz mediju patēriņu kopumā. Šajā rakstā noskaidrosim, cik aktīvi un kādus medijus lasa bezdarbnieki Latvijā.

 

Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras TNS Latvia veiktā preses auditorijas pētījuma 2009. gada rudens perioda dati parāda, ka 93 % bezdarbnieki ir lasījuši vai caurskatījuši vismaz viena pētījumā iekļautā preses izdevuma kādu no pēdējiem 6 numuriem, kas ir tieši tik pat, cik visi Latvijas iedzīvotāji vecumā no 15 līdz 74 gadiem. No drukātās preses izdevumiem bezdarbnieki salīdzinoši biežāk nekā visi Latvijas iedzīvotāji patērē reklāmas avīzes. Vidēji kādu no reklāmas izdevumiem nedēļas laikā izlasa 19 % bezdarbnieku. Salīdzinoši lielākā starpība bezdarbnieku un visu Latvijas iedzīvotāju drukātās preses patēriņā ir mēneša un nedēļa žurnālu kategorijās. TNS Latvia preses pētījuma 2009. gada rudens perioda dati parāda, ka vidēji viena mēneša laikā kādu no mēneša žurnāliem ir lasījuši 41 % Latvijas iedzīvotāju, bet tikai 34 % bezdarbnieku. Vidēji nedēļas laikā vienu nedēļas laikrakstu ir lasījuši 39 % Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem, bet tikai 31 % šā vecuma bezdarbnieku.

 

 

Lasītākais drukātās preses izdevums 2009. gada rudens periodā gan visu Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem, gan bezdarbnieku vidū ir televīzijas programma - TV televizonnaja programma. Otro vietu bezdarbnieku vidū lasītāko laikrakstu vidū ieņem reklāmas avīze Rīgas Santīms, tas ir par divām vietām augstāk nekā visu Latvijas iedzīvotāju lasītāko izdevumu sarindojumā. Trešā vietā ierindojas krievu valodā iznākošais nedēļas laikraksts Vestji, kurš mērķa grupā „visi Latvijas iedzīvotāji” ieņem tikai 9. vietu. Kopumā mērķa grupā „bezdarbnieki” salīdzinoši lasītāki nekā mērķa grupā „visi Latvijas iedzīvotāji” ir jau pieminētais reklāmas izdevums Rīgas Santīms, vairāki krievu valodā iznākoši laikraksti – Vestji, Subbota, 7 sekretov, kā arī televīzijas programma TeleProgramma s djadjei Misei. Salīdzinoši mazāk lasīti bezdarbnieku vidū ir populārie latviešu valodā iznākošie nedēļas žurnāli Ieva , Privātā Dzīve un Kas Jauns.

 

 

TNS Latvia veiktais interneta auditorijas pētījums parāda, ka vidēji 50 % bezdarbnieku pēdējo 7 dienu laikā ir izmantojuši internetu. Tas ir par 7 procentpunktiem mazāk nekā Latvijā kopumā.

 

Salīdzinot Latvijā kopumā apmeklētāko interneta resursu TOP10 pēc nedēļas kopējās auditorijas ar interneta resursu sarindojumu, mērķa grupā „bezdarbnieki” redzams, ka izmaiņas ir mazākas nekā drukāto preses izdevumu topā. Galvenā atšķirība ir salīdzinoši biežāka sludinājumu portāla SS izmantošana. Mērķa grupā „bezdarbnieki” šis resurss ieņem trešo vietu topā, kas ir par 2 vietām augstāk nekā Latvijā kopumā.

 

 

TNS Latvia veiktais preses auditorijas pētījums Nacionālais mediju pētījums: Prese, Rudens 2009 un interneta auditorijas pētījums Nacionālais mediju pētījums: Internets, Rudens 2009 parāda, ka bezdarbnieki aktīvi izmanto gan drukātos izdevumus, gan interneta resursus. Salīdzinoši populārāki šo iedzīvotāju vidū ir sludinājumu portāli un reklāmas laikraksti, kā arī izdevumi krievu valodā. Esošajā ekonomiskajā situācijā bezdarbnieki sastāda arvien lielāku mediju patērētāju daļu, tādējādi ietekmējot arī kopējās mediju patēriņa tendences valstī, tieši tāpēc svarīgi ir zināt un saprast bezdarbnieku mediju lietošanas ieradumus.

 

Sazinieties ar mums, lai uzzinātu sīkāku informāciju par Latvijas iedzīvotāju drukāto izdevumu un interneta resursu lietošanu!

 

Par pētījumiem

Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia veica Nacionālo Mediju Pētījumu: Prese, Rudens 2009 laika periodā no 2009.gada 3.augusta līdz 2009.gada 25.oktobrim. Visā Latvijā ar datorizētās intervijas (CAPI) palīdzību tika aptaujāti 2997 pastāvīgie Latvijas iedzīvotāji vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia interneta auditorijas pētījumu Nacionālais Mediju Pētījums: Internets, Rudens 2009 veica laika periodā no 2009.gada 3. augusta līdz 2009. gada 25. oktobrim. Visā Latvijā ar datorizētās intervijas (CAPI) palīdzību tika aptaujāti 1501 pastāvīgais Latvijas iedzīvotājs vecumā no 15 līdz 74 gadiem. Aptaujas norisinājās respondenta dzīvesvietā regulārās iedzīvotāju aptaujas Omnibuss ietvaros.

 

Kristīne Daugule

TNS Latvia mediju pētījumu projektu asistente
Mediju nozares pētījumu eksperte
t 67 096 300
e kristine.daugule@tns.lv


© 2023 TNS Latvia | Autortiesības