Īsumā par visu


Paralēlā darbība
   Paralēlā darbība


Mediju pētījumi
   Reklāmas tirgus
   Informācijas meklēšana
   Radio internetā


Mārketinga pētījumi
   Darba tirgus
   Tējas patēriņš
   Reklāmu veidu uztvere


Sociālie pētījumi
   Finanšu krīze
   Lieldienu svinēšana
   Aprīļa izjokošanas


Tehnoloģijas & risinājumi
   Iepirkšanās process
   Nākotnes iespējas


Arhīvs


www.tns.lv


Lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju patīk 1.aprīļa izjokošanas

 

07.04.2009. Kā parāda mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūras TNS Latvia 2009.gada martā veiktais pētījums, absolūtajam vairākumam Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 59 gadiem patīk 1.aprīļa izjokošanas - gan kādu izjokojot, gan arī tad, ja paši tiek izjokoti.

 

Ievērojami lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju attieksme pret 1.aprīļa Joku dienu ir pozitīva. 38 % aptaujāto šī diena sevišķi patīk, ja izdodas kādu izjokot, lai gan iedzīvotāji pret izjokošanu attiecas pozitīvi arī tad, ja citi izjoko (52 %).

 

Taču gandrīz desmitajai daļai (8 %) Latvijas iedzīvotāju 1.aprīlis – izjokošanas diena - nepatīk, jo tā sabojā garastāvokli. Savukārt 2 % no aptaujātajiem joki nepatīk vispār, tāpēc arī attieksme pret izjokošanu ir negatīva.

 

 

Skatoties pēc demogrāfijas rādītājiem, var redzēt, ka 1.aprīļa izjokošana sevišķi patīk vīriešiem, jauniešiem (15 - 24 gadi), studentiem, bezdarbniekiem, neprecētajiem, tiem, kas dzīvo 3 un 4 cilvēku ģimenē, tāpat arī Kurzemes un Pierīgas iedzīvotājiem, kā arī tiem, kas dzīvo laukos.

 

Mazāk nekā pusei Latvijas iedzīvotāju 1.aprīlī (joku dienā) viens no uzdevumiem ir kādu izjokot (44 %), mazliet vairāk nekā desmitajai daļai - izvairīties no izjokošanas (16 %). Savukārt trešā daļa iedzīvotāju (34 %) norādījuši, ka šajā dienā viņiem nav nekāda īpaša uzdevuma.

 

 

Vīrieši, jaunieši, iedzīvotāji ar personīgajiem ienākumiem līdz 100 latiem, tie, kas dzīvo 5 un vairāk cilvēku ģimenēs, neprecētie, kā arī Pierīgas un Latgales iedzīvotāji salīdzinoši biežāk par 1.aprīļa uzdevumu sev izvirza izjokot kādu. Savukārt galvenais uzdevums izvairīties no izjokošanas biežāk ir iedzīvotājiem 45 līdz 59 gadu vecumā, kā arī vidzemniekiem.

 

Par aptauju

Aptauju mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūra TNS Latvia veica laikā no 2009.gada 9.marta līdz 16.martam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 1500 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 15 līdz 59 gadiem.

 

Dace Zolberga

TNS Latvia iekšējo projektu vadītāja
Sabiedrības uzvedības pētījumu eksperte
t 67 096 300
e dace.zolberga@tns.lv


© 2023 TNS Latvia | Autortiesības