Īsumā par visu


Pētījumu industrija
   TNS un WPP/Kantar
   Mārketings recesijas laikā


Paralēlā darbība
   TNS Latvia gada konference


Mediju pētījumi
   Mediju pētījumi 2008.gadā
   Reklāmas tirgus
   Starpmediju plānošana


Mārketinga pētījumi
   Mārketinga budžeti
   Ēšanas ieradumi


Sociālie pētījumi
   Laimes priekšnoteikumi


Tehnoloģijas & risinājumi
   Iepirkšanās process
   Nākotnes prognozēšana
   Zīmolu komunikācija


Arhīvs


www.tns.lv


Vairums Latvijas iedzīvotāju laimi saista ar labu veselību

 

Bagāts lūdza naudas, mantas,
Es no Dieva veselību.
Bagātam nauda, manta,
Man bij’ laba veselība.
         
(latviešu tautasdziesma)

 

09.12.2008. Jau latviešu tautasdziesmās veselība tiek cildināta kā nozīmīga vērtība cilvēka dzīvē. Lai arī ir pagājuši daudzi gadi, joprojām laba veselība ir palikusi nemainīgi svarīga vērtība.

 

Absolūtais vairākums Latvijas iedzīvotāju (78 %) kā svarīgāko vērtību, lai cilvēks būtu laimīgs, ir minējuši veselību. Tāpat gandrīz pusei (48 %) Latvijas iedzīvotāju, lai justos laimīgi, ir svarīgs darbs. Savukārt trešās svarīgākās vērtības ir mīlestība (44 %) un nauda (44 %). Šādus rezultātus sniedz Eirobarometra pētījums, kuru veic Eiropas Komisija sadarbībā ar TNS Opinion & Social. Latvijā šo pētījumu veic mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūra TNS Latvia.

 

 

Līdzīgi kā Latvijas iedzīvotāji, absolūtais vairākums (73 %) Eiropas Savienības pilsoņu par svarīgāko vērtību, lai cilvēks būtu laimīgs, ir minējuši veselību. Eiropiešiem otra svarīgā vērtība, kas nepieciešama laimei, ir mīlestība (44 %), savukārt trešā svarīgākā vērtība ir darbs (37 %).

 

 

Salīdzinot Latvijas pilsoņu un Eiropas Savienības pilsoņu galvenās vērtības, redzams, ka svarīgākās vērtības ir nemainīgas – tās ir veselība, darbs, mīlestība un nauda. Eiropas Savienības pilsoņu vidū darba nozīmīgums ir salīdzinoši mazāks (37 %) nekā latviešu vidū (48 %). Tāpat pārējo Eiropas Savienības pilsoņu vidū naudas svarīgums ir ievērojami mazāks - trešā daļa (32 %) eiropiešu naudu atzīmējuši kā svarīgu vērtību, saistot to ar laimi.

 

Mazāk svarīgās lietas, kas nepieciešamas laimei gan latviešiem, gan eiropiešiem, ir miers (attiecīgi 31 % latviešiem un 35 % - eiropiešiem), draudzība (18 % - Latvijā un 27 % - ES), brīvība (18 % - Latvijā un 24 % - ES), taisnīgums (17 % - Latvijā un 22 % - ES) un izglītība (16 % - Latvijā un 11 % - ES). Savukārt vismazsvarīgākās vērtības ir nācija, solidaritāte un tradīcijas, kuras minējuši tikai daži procenti no Eiropas Savienības un to skaitā arī Latvijas pilsoņiem.

 

 

Tā kā tuvojas gadumija ar laimes vēlējumiem Jaunajā gadā, tādēļ vēlēsim sev un citiem - Labu veselību! Veiksmi darbā! Un daudz naudas un mīlestības!

 

Par pētījumu

Eiropas Komisija sadarbībā ar TNS Opinion & Social aptauju veica no 2008.gada 25.marta līdz 5.maijam, aptaujājot 26 661 Eiropas Savienības pilsoni 27 dalībvalstīs.

 

Latvijā aptauju veica mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūra TNS Latvia , aptaujājot 1 008 Latvijas un citu Eiropas Savienības valstu pilsoņus vecumā no 15 līdz 74 gadiem, kas pastāvīgi dzīvo Latvijā un spēj sazināties latviešu vai krievu valodā.

 

Dace Zolberga

TNS Latvia iekšējo projektu vadītāja
Sabiedrības uzvedības pētījumu eksperte
t 67 096 300
e dace.zolberga@tns.lv© 2023 TNS Latvia | Autortiesības