Īsumā par visu


TNS Latvijā
   Ģimenei draudzīgs komersants


Mediju pētījumi
   Preses auditorija
   Reklāmas tirgus


Mārketinga pētījumi
   Medikamentu patērētājs
   Medikamentu patēriņš
   Patēriņa tendences
   Efektīvs sauklis


Sociālie pētījumi
   Mājdzīvnieku patversmes
   Diskriminācija Latvijā
   Skolēnu brīvlaika aktivitātes


Tehnoloģijas & risinājumi
   Fokusgrupu diskusijas


Paralēlā darbība
   S2 sacensības


Arhīvs


www.tns.lv


Lielākā daļa Latvijas skolēnu vasaras brīvdienas pavadījuši mājās

 

10.2008. Turpinās skolas mācību gads, skolnieku brīvdienas pagājušas, tāpēc atskatīsimies, kā skolnieki ir pavadījuši šo vasaru. Izrādās - pārliecinoši biežāk Latvijas skolēni savu brīvo laiku ir pavadījuši mājās. Šādus datus uzrāda mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūras TNS Latvia 2008.gada augustā veiktais pētījums.

 

Skolnieki vasarā bieži pavadījuši laiku internetā vai spēlējot datorspēles vai arī strādājuši

 

Saskaņā ar pētījumu aģentūras TNS Latvia veiktās iedzīvotāju aptaujas rezultātiem, Latvijas skolēnu izplatītākais vasaras brīvlaika pavadīšanas veids ir laika pavadīšana mājās (ar saviem skolas, sētas draugiem) - 67 %. Nākamais izplatītākais brīvlaika pavadīšanas veids ir laika pavadīšana internetā vai spēlējot datorspēles (29 %) , savukārt 27 % no Latvijas skolēniem vasaru pavadīja strādājot.

 

 

Liela daļa skolnieku brīvdienas pavada pie vecvecākiem vai radiem gan laukos (22 %), gan citās pilsētās (18 %). Tāpat daļa skolnieku šajās vasaras brīvdienās ir devušies ceļojumā kopā ar ģimeni pa Latviju (25 %), savukārt 11 % no Latvijas skolniekiem ir devušies ceļojumā uz ārzemēm. Savukārt nedaudz mazāk nekā piektā daļa Latvijas skolnieku piedalījušies kādā atpūtas, izglītības vai sporta nometnē. Attiecīgi 13 % piedalījušies nometnēs Latvijā, bet 4 % -  nometnēs ārpus Latvijas.

 

Par pētījumu

Aptauju mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūra TNS Latvia veica laikā no 2008.gada 19. līdz 26.augustam, visā Latvijā aptaujājot 503 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

 

Dace Zolberga

TNS Latvia iekšējo projektu vadītāja
Sabiedrības uzvedības pētījumu eksperte
t 67 096 300
e dace.zolberga@tns.lv© 2022 TNS Latvia | Autortiesības