Īsumā par visu


TNS Latvijā
   Ģimenei draudzīgs komersants


Mediju pētījumi
   Preses auditorija
   Reklāmas tirgus


Mārketinga pētījumi
   Medikamentu patērētājs
   Medikamentu patēriņš
   Patēriņa tendences
   Efektīvs sauklis


Sociālie pētījumi
   Mājdzīvnieku patversmes
   Diskriminācija Latvijā
   Skolēnu brīvlaika aktivitātes


Tehnoloģijas & risinājumi
   Fokusgrupu diskusijas


Paralēlā darbība
   S2 sacensības


Arhīvs


www.tns.lv


- Apčī....!
- Uz veselību!

 

10.2008. Pateicoties ciklonam, kas virzās Latvijas virzienā, šodien gaidāms mainīgs mākoņu daudzums un nokrišņi, gaisa temperatūra dienā nepārsniegs 15 grādu atzīmi un naktī temperatūra noslīdēs līdz pat 3° C, vietām iespējamas salnas - tā laika prognoze televīzijā liek manīt par rudens iestāšanos.

 

Līdz ar rudeni aizvien biežāk cilvēki sāk sūdzēties par veselības problēmām un aizvien lielāku lomu sāk ieņemt medikamenti un uztura bagātinātāji, ko ikviens bez ārsta receptes var iegādāties aptiekā, lai cīnītos ar nelielām veselības problēmām un stiprinātu savu organismu.

 

TNS Latvia patēriņa ieradumu pētījuma TNS AtlasTM dati liecina, ka vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju ir lietojuši pretsāpju līdzekļus, zāles pret saaukstēšanos un vitamīnus, bez tam, interesanti, ka vitamīnu lietošanai Latvijā raksturīgs, ka tos vairāk lieto pavasarī nekā rudenī, apliecinot rudens velšu, dabīgo vitamīnu nozīmi iedzīvotāju uzturā.

 

 

Pēc lietošanas biežuma līdera pozīciju ieņem vitamīni, kurus katrs trešais Latvijas iedzīvotājs atzīst, ka lieto reizi nedēļā un biežāk, līdzās tiem arī pretsāpju līdzekļi, Kalcija preparāti, kā arī preparāti locītavām, kurus attiecīgi 17 %, 15 % un 11 % Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka lieto vismaz reizi nedēļā.

 

Apmēram puse Latvijas iedzīvotāji atzīst, ka lieto bezrecepšu medikamentus, kas paredzēti iesnu, klepus, kakla iekaisuma un saaukstēšanos novēršanai, bet to lietošanas biežums nepārsniedz 3 reizes mēnesī.

 

 

Bezrecepšu medikamentu un uztura bagātinātāju lietošana vairāk raksturīga sievietēm, kā arī iedzīvotājiem vecumā no 55 – 74 gadiem un aptaujātajiem, kas ieņem vadītāja vai vecākā speciālista amatu un pensionāriem, mazāk -  vīriešiem, iedzīvotājiem vecuma grupā no 15 – 24, 35 – 44 gadiem, kā arī strādniekiem.

 

 

Par pētījumu

Patēriņa pētījuma TNS AtlasTM 2008. gada pavasara periodu mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūra TNS Latvia veica laikā no 2008. gada februāra līdz aprīlim, 2007. gada rudens periodu – no 2007. gada augusta līdz oktobrim, visā Latvijā aptaujājot ~1200 iedzīvotājus katrā posmā vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

 

Māra Mileiko

TNS Latvia iekšējo projektu vadītāja
Farmācijas nozares pētījumu eksperte
t 67 096 300
e mara.mileiko@tns.lv© 2022 TNS Latvia | Autortiesības