Īsumā par visu


Pētījumu industrija
   2007.gads pētījumu nozarē


Mediju pētījumi
   Reklāmas tirgus
   Mediju patērētājs
   Iepirkšanās internetā


Mārketinga pētījumi
   TNS Auto konference
   Reklāma lielveikalos
   Tūrisma nozares attīstība
   Uzņēmējdarbības vide Latvijā


Sociālie pētījumi
   Dzīves kvalitāte
   Jāņu svinēšana


Tehnoloģijas & risinājumi
   Noslēpumainais klients


Paralēlā darbība
   Paralēlā darbība


Arhīvs


www.tns.lv


Ko mēs pērkam Internetā?

 

06.2008. Vairāk nekā 1/3 no Interneta lietotājiem (35 % jeb ~ 334 tūkstoši Latvijas iedzīvotāji vecumā no 15 līdz 74 gadiem) pēdējā pusgada laikā ir pirkuši, pasūtījuši preces vai pakalpojumus, izmantojot internetu, liecina TNS Latvia jaunākā Interneta auditorijas pētījuma Nacionālais Mediju Pētījums: Internets, Pavasaris 2008 rezultāti.

 

Saskaņā ar pētījuma rezultātiem gandrīz puse jeb 45 % no visiem interneta lietotājiem, kas izmanto e-komercijas iespējas, ir galvaspilsētas iedzīvotāji.

 

Visvairāk jeb vidēji 14 % aptaujāto interneta lietotāju atzina, ka pēdējā pusgada laikā Internetā ir iegādātas biļetes (uz koncertiem, pasākumiem, aviobiļetes u.c.) Katrs desmitais Internetā bija iegādājies telekomunikāciju, interneta pakalpojumus, bet katrs devītais aptaujātais interneta lietotājs bija pircis biroja vai datortehniku.

 

Jāatzīmē, ka e-komercijas piedāvātās iespējas daudz vairāk izmanto interneta lietotāji, ar lielāku interneta izmantošanas pieredzi (5 un vairāk gadi). Lai arī Iegādādāto preču un pakalpojumu tops būtiski neatšķiras, tomēr šie pieredzējušie interneta lietotāji izteikti vairāk nekā vidējais interneta lietotājs tīmeklī iegādājas biļetes, interneta un telekomunikāciju pakalpojumus, datortehniku un biroja tehniku.

 

 

Par pētījumu

Mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūra TNS Latvia Interneta auditorijas pētījumu Nacionālais Mediju Pētījums: Internets, Pavasaris 2008  veica laika periodā no 2008.gada 4. februāra līdz 2008. gada 27. aprīlim. Visā Latvijā ar datorizētās intervijas (CAPI) palīdzību tika aptaujāti 1508 pastāvīgie Latvijas iedzīvotāji vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

 

Elīna Krūze

TNS Latvia preses un interneta projektu vadītāja
Preses un interneta nozaru pētījumu eksperte
t 67 096 300
e elina.kruze@tns.lv© 2024 TNS Latvia | Autortiesības