Īsumā par visu


Mediju pētījumi
   Jaunumi TV pētījumos
   Ko lasa vadītāji?
   Radio klausīšanās reģionos
   Reklāmas tirgus


Mārketinga pētījumi
   Mobilie un intereses
   Nākotnes veidotāji


Sociālie pētījumi
   Diskriminācija Latvijā un ES
   Mājdzīvnieki
   Vasaras brīvdienas


Paralēlā darbība
   Paralēlā darbība


Arhīvs


www.tns.lv


Lielākā daļa Latvijas skolēnu vasaras brīvdienas pavadījuši mājās

 

09.2007. Sākoties jaunajam mācību gadam, interesanti atskatīties - ko tad skolnieki vasarā ir sadarījuši? Izrādās -  pārliecinoši biežāk Latvijas skolēni savu brīvo laiku ir pavadījuši mājās. Šādus datus uzrāda mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūras TNS Latvia 2007.gada augustā veiktais pētījums.

 

Skolnieki bieži arī strādājuši, dzīvojuši laukos pie vecākiem vai radiem un pavadījuši laiku internetā vai spēlējot datorspēles

 

Saskaņā ar TNS Latvia veiktās iedzīvotāju aptaujas rezultātiem, Latvijas skolēnu izplatītākie vasaras brīvlaika pavadīšanas veidi ir laika pavadīšana mājās (ar saviem skolas, sētas draugiem) (62 %) un strādāšana (28 %).

 

 

Tāpat liela daļa skolnieku brīvdienas pavada pie vecvecākiem vai radiem laukos (26 %). Stabilas pozīcijas skolnieku brīvdienu aktivitātēs ir arī datoram – kā norāda bērnu vecāki, ceturtā daļa bērnu vasarā ir spēlējuši datorspēles vai pavadījuši laiku internetā (25 %) Savukārt aptuveni piektā daļa bērnu piedalījās kādā atpūtas, izglītības vai sporta nometnē Latvijā (21 %). Daļa skolnieku šīs vasaras brīvdienās ir arī devušies ceļojumā kopā ar ģimeni vai nu pa Latviju (16 %) vai uz ārzemēm (11 %).

 

Par pētījumu

Mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūra TNS Latvia aptauju veica laikā no 2007.gada 8. līdz 14.augustam, visā Latvijā aptaujājot 506 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

 

Intars Āboms

TNS Latvia projektu vadītājs
t 67 096 300
e intars.aboms@tns.lv© 2023 TNS Latvia | Autortiesības