Īsumā par visu


Pētījumu industrija
   Inovācijas mediju pētījumos
   Kas notiek Latvijā?


Mediju pētījumi
   Reklāmas tirgus
   Uzziņu pakalpojumu lietošana


Mārketinga pētījumi
   Brīvais laiks
   Latvijas darba tirgus
   Klientu apkalpošanas indekss


Sociālie pētījumi
   Jāņu svinēšana
   Vai esam laimīgi?


Tehnoloģijas & risinājumi
   Darba devēju pētījums
   Kvalitatīvās pētījumu metodes
   Personālmetri


Paralēlā darbība
   Paralēlā darbība


Arhīvs


www.tns.lv


Personālmetri jau pasaulē...

 

06.2007. Mediju pētījumu industrijā jau vairākus gadus nevienam nav svešs vārds Personālmetrs. Bieži tiek lietots arī saīsinājums PPM, kas saīsinājumā no angļu valodas nozīmē Personal People Meter. TNS jau septiņās pasaules valstīs radio un televīzijas auditorijas mērīšanai izmanto PPM, kuri ir izstrādāti sadarbojoties ar TNS partneri pētniecības jomā - Arbitron. Kas tad īsti ir PPM un kā tie darbojas?

 

 

PPM ir maza, pārnēsājama ierīce, apmēram uz pusi mazāka par mobilo telefonu, kuru nēsā reprezentatīva respondentu izlase. Tā uztver cilvēka ausij nedzirdamus audio kodus, kurus savā signālā iekodē konkrēta radio stacija vai TV kanāls. PPM precīzi fiksē visus kodus, kuri ir uztverami ap respondentu noteiktā rādiusā, kurā respondents varētu dzirdēt konkrēto staciju vai kanālu.

 

Tādējādi PPM ļauj sekot personai it visur, kur tiek patērēts radio vai TV, arī ārpus mājas. Katru vakaru, PPM tiek novietots doksistēmā , kurā nakts laikā tas uzlādējas, kā arī nosūta dienas laikā ierakstītos datus uz serveri. Tādējādi jau nākamajā dienā klientiem ir pieejami auditorijas dati par iepriekšējo dienu.

 

Neskatoties uz to, ka pirmais PPM tika testēts jau tālajā 1990. gadā, un šodien tie ir starptautiski atzīti, un to mērījumi tiek lietoti kā tirgus norēķinu valūta jau vairākās valstīs, izstrādātāji turpina sekot līdzi tirgus vajadzībām. Tā, piemēram, tagad PPM baterijas darbības laiks ir ilgāks par 30 stundām, kā arī ir pieejams pārnēsājams lādētājs, lai, dodoties brīvdienās ārpus mājas, respondents to varētu uzlādēt. Tāpat ir izstrādāts arī austiņu adapteris, lai netiktu palaista garām pleijieru klausīšanās. Ir padomāts arī par datu nosūtīšanas iespējām no mājsaimniecībām, kurās nav fiksētās telefonlīnijas.

 

No šī visa var secināt, ka PPM vairs nav nākotne, tā ir tagadne. Un atklāts paliek jautājums, vai Latvija būs viena no pirmajām desmit pasaules valstīm, kura ieviesīs elektronisku radio auditorijas mērījumu sistēmu?

 

Vairāk informācijas:

 

 http://www.tns-global.com
http://ppm.arbitron.com

 

Mārtiņš Traubergs

TNS Latvia TV Metru vecākais projekta vadītājs
t 67 096 300
e martins.traubergs@tns.lv


© 2023 TNS Latvia | Autortiesības