Īsumā par visu


TNS Latvijā
   Mediju petijumi 2006. gadā


Paralēlā darbība


Mediju pētījumi
   Reklāmu līderi
   TV un radio attīstība


Mārketinga pētījumi
   Reklāma lielveikalos


Sociālie pētījumi
   Dzīvošana Latvijā
   Eirobarametrs


Tehnoloģijas & risinājumi
   TNS Atlas™
   Klientu apkalpošanas indekss
   TNS Metrix™
   Patērētāju TRI*M™


Karjeras attīstība
   Karjeras attīstība


Arhīvs


www.tns.lvLielākā daļa Latvijas iedzīvotāju vēlas dzīvot Latvijā

12.2006. Aptuveni divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju, ja viņiem būtu iespēja izvēlēties dzīvot Latvijā vai kādā citā valstī, izvēlētos dzīvot Latvijā jebkurā gadījumā (62 %), liecina TNS Latvia veiktā Latvijas iedzīvotāju aptauja, kas tika veikta laikā no 2006. gada 31.oktobra līdz 5. novembrim.

 

Kopumā 4/5 Latvijas iedzīvotāju vecuma grupā no 15 līdz 74 gadiem, ja viņiem būtu iespēja izvēlēties dzīvot Latvijā vai kādā citā valstī, paliktu dzīvot Latvijā (81 %) – aptuveni divas trešdaļas iedzīvotāju paliktu šeit jebkurā gadījumā (62 %) un piektā daļa respondentu paliktu Latvijā, ja šeit būtu labi dzīves apstākļi (19 %). Tomēr gandrīz piektā daļa respondentu būtu gatavi dzīvot arī kādā citā valstī (18 %), tai skaitā 12 % uz laiku varētu doties kaut kur citur, bet 5 % Latvijas iedzīvotāju labprātāk izvēlētos dzīvot kādā citā valstī.

 

Salīdzinot ar līdzīga pētījuma pagājušā gada rezultātiem, redzams, ka šogad ir palielinājies to iedzīvotāju skaits, kuri paliktu Latvijā jebkurā gadījumā (par 7 %) un samazinājies to respondentu skaits, kuri paliktu Latvijā, ja šeit būtu labi dzīves apstākļi (par 6 %).

 

Latvijas iedzīvotāju dzīvesvietas izvēle

 

Iedzīvotāji, kuri jebkurā gadījumā paliktu Latvijā, visbiežāk ir vecāka gadagājuma cilvēki vecuma grupā no 50 līdz 74 gadiem, latvieši, ar vidējiem ģimenes ienākumiem (no 50 līdz 100 latiem uz vienu ģimenes locekli mēnesī), kā arī lauku teritorijā dzīvojošie. Savukārt tie respondenti, kuri paliktu Latvijā, ja šeit būtu labi dzīves apstākļi, visbiežāk ir jaunieši (vecuma grupā no 15 līdz 34 gadiem), cittautieši, iedzīvotāji ar vidējo izglītību, rīdzinieki, kā arī respondenti ar zemiem (līdz 50 latiem uz vienu ģimenes locekli mēnesī) un arī augstiem ģimenes ienākumiem (virs 150 latiem uz vienu ģimenes locekli mēnesī).

 

Kā redzams, tad jauni cilvēki lielākoties vēlas palikt un dzīvot Latvijā, bet nav gatavi upurēt savas dzīves „gaišās nākotnes vārdā” un, ja Latvijā viņiem nebūs pietiekami labi dzīves apstākļi, viņi apsvērs iespēju doties prom no Latvijas. To arī ļoti labi var redzēt pašreizējā situācijā, kad desmitiem tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju ir devušies un dodas labākas dzīves meklējumos uz ārzemēm.

 

Atbildot uz jautājumu par to, cik lielā mērā respondentus interesē pašreizējās politiskās, ekonomiskās un kultūras dzīves aktualitātes Latvijā, redzams, ka salīdzinoši lielāka interese iedzīvotājiem ir par ekonomikas aktualitātēm. Vairāk nekā 2/3 Latvijas iedzīvotāju interesē ekonomikas aktualitātes Latvijā (68 %) – aptuveni divām piektdaļām respondentu ekonomiskās aktualitātes interesē diezgan lielā mērā (41 %) un mazliet vairāk nekā ceturtajai daļai tās interesē ļoti lielā mērā (27 %).

 

Kultūras dzīves un politikas aktualitātes respondentus Latvijā interesē aptuveni vienādā mērā – aptuveni pusei respondentu interesē gan kultūras dzīves aktualitātes (53 %), gan politikas aktualitātes (46 %).

 

Latvijas iedzīvotāju interese par aktualitātēm Latvijā

 

 

Salīdzinot ar pagājušā gada līdzīga pētījuma rezultātiem, redzams, ka nav novērojamas būtiskas izmaiņas Latvijas iedzīvotāju interesē par aktualitātēm ekonomikā vai kultūrā, bet attiecībā uz politikas aktualitātēm, redzams, ka iedzīvotāju interese par politiku ir mazliet mazinājusies.

 

Par aptauju
Mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūra TNS Latvia aptauju veica no 2006.gada 31.oktobra līdz 5.novembrim, aptaujājot 502 Latvijas iedzīvotājus (vecumā no 15 līdz 74 gadiem) visā Latvijā.

 

Intars Āboms
TNS Latvia projektu vadītājs
t 7096300
e intars.aboms@tns.lv

 


© 2023 TNS Latvia | Autortiesības