Īsumā par visu


Pētījumu industrija
   Kas notiek Latvijā?


Paralēlā darbība


Mediju pētījumi
   Mediju patēriņš
   Media Intelligence
   Reklāmu līderi


Mārketinga pētījumi
   Auto ar atbildību
   Izvēlies Latvijas preci
   Mazumtirzdnieciba


Sociālie pētījumi
   Vasaras brīvdienas


Tehnoloģijas & risinājumi
   Fokusgrupas tiešsaistē


Arhīvs


www.tns.lvLielākā daļa Latvijas skolēnu vasaras brīvdienas pavadījuši mājās

09.2006. Sākoties jaunajam mācību gadam, interesanti atskatīties - ko tad skolnieki vasarā ir sadarījuši? Izrādās -  visbiežāk Latvijas skolēni savu brīvo laiku ir pavadījuši mājās . Šādus datus uzrāda TNS Latvia 2006.gada augustā veiktais pētījums.

Visbiežāk vasaras brīvdienas skolēni pavada mājās vai laukos pie radiem

Saskaņā ar mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūras TNS Latvia veiktās iedzīvotāju aptaujas rezultātiem, Latvijas skolēnu izplatītākie vasaras brīvlaika pavadīšanas veidi ir laika pavadīšana mājās ar saviem skolas un sētas draugiem (55 %) un brīvdienas pie vecvecākiem vai radiem laukos (44 %). Līdzīga aina bija novērojama arī pagājušajā gadā, kad arī šie paši vasaras brīvlaika pavadīšanas veidi bija visizplatītākie.   

Vasaras brīvdienu pavadīšanas veids

Dati: TNS Latvia
Bāze: respondenti, kuriem ir bērni, kas dzīvo ar viņiem un kuri šogad apmeklēs pamatskolu vai vidusskolu, n=138
Vairāku atbilžu jautājums

 

Tāpat savas pozīcijas ir saglabājis dators – kā norāda bērnu vecāki, mazliet vairāk nekā ceturtā daļa bērnu vasarā ir spēlējuši datorspēles vai pavadījuši laiku internetā (28 %). Aptuveni tik pat daudz bērni vasarā ir arī strādājuši (27 %). Salīdzinot ar iepriekšējā gada pētījuma rezultātiem, novērojams, ka vasaras brīvlaikā strādājušo bērnu skaits ir samazinājies – 2005. gada pētījumā 37 % vecāku norādīja, ka viņu bērns vasaras brīvlaikā ir strādājis. Savukārt ceturtā daļa respondentu vasaras brīvlaiku izmantojuši, lai iepazītu Latviju, proti, devušies ceļojumā kopā ar ģimeni pa Latviju (25 %).

 

Par aptauju

Aptauju mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūra TNS Latvia veica laikā no 2006.gada 15. līdz 22.augustam, visā Latvijā aptaujājot 500 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

 

Intars Āboms

TNS Latvia projektu vadītājs

 


© 2022 TNS Latvia | Autortiesības