Īsumā par visu


Lieldienas
Speciāli Lieldienām


TNS Latvijā
Paralēlā darbība


Mediju pētījumi
Reklāmas Reģistrs
Nacionālais Mediju Pētījums
Radio


Mārketinga pētījumi
Kvalitatīvie Pētījumi
Mazumtirdzniecība
Patēriņa pētījums
Telekomunikācijas


Sociālie pētījumi
Eurobarometer


Sveicieni
Sveicieni


Arhīvs


www.tns.lvVai Tev ir jauns mobilais?

04.2006. Pēdējo sešu gadu laikā Latvijā ir gandrīz četrkāršojies mobilo telefonu lietotāju skaits vecuma grupā no 15 līdz 74 gadiem: ja 2000. gada pavasarī personisko vai darba mobilo telefonu lietoja 2 no 10 mūsu valsts iedzīvotājiem šajā vecuma grupā (21 %), tad 2005. gada nogalē un 2006. gada sākumā – jau 8 no 10 iedzīvotājiem (78 %). Šādu tendenci uzrāda TNS Latvia regulāri veiktais Mērķa grupu indeksa pētījums (MGI, Ziema 2005/2006, 17.10.2005.–29.01.2006.).


Pieaug mobilo telefonu lietotāju skaits

Salīdzinot ar 2005. gada rudens pētījumu, 2005./2006. gada ziemas pētījumā mobilo sakaru lietotāju skaits mērķgrupā 15–74 gadi ir palielinājies par 5 % jeb gandrīz 100 tūkstošiem, sasniedzot 1 miljonu 400 tūkstošus lietotāju šajā vecumā.


1. zīm. Mobilo telefonu lietotāju īpatsvara dinamika

Mobilo sakaru izmantošanas izplatības pieaugums varētu būt saistīts ar BITE Latvija izvērstajām mārketinga aktivitātēm, 2005. gada nogalē paralēli Toxic kartei ieviešot arī BITES pastāvīgos pieslēgumus. Mobilo telefonu lietotāju skaita pieaugumu īpaši varētu veicināt BITES Ģimenes tarifu plāna ieviešana, kas, iespējams, bijis spēcīgs pamudinājums cilvēkiem uzsākt izmantot mobilos sakarus, ja tas līdz šim nav darīts. It īpaši, ja arī kāds no ģimenes izmanto šo pieslēguma veidu.


Katram jaunietim – pa mobilajam telefonam!


Gandrīz katrs ceturtais mobilo sakaru lietotājs ir 20–29 gadus vecs (23 % no visiem mērķgrupā 15–74 gadi). Tāpat vērojams, ka absolūtajam vairākumam Latvijas iedzīvotāju šajā vecumā grupā ir mobilais telefons (95–99 %). Šobrīd būtu grūti atrast kādu Latvijas jaunieti 20–29 gadu vecumā, kurš nelietotu mobilo telefonu.

Kopumā mobilā telefona lietošana vairāk ir izplatīta vecuma grupā 15–49 gadi, kas ir ekonomiski visaktīvākais vecums. Šajā vecuma grupā aptuveni 9 no 10 iedzīvotājiem ir personiskais vai darba mobilais telefons.

Likumsakarīgi, ka mobilos telefonus biežāk lieto iedzīvotāji ar augstiem personīgajiem ienākumiem. Mērķgrupā ar personīgajiem ienākumiem 200 un vairāk latu mēnesī mobilie telefoni ir gandrīz visiem iedzīvotājiem (97 %). Interesanti, ka ienākumu grupa, kurā ir nākamais augstākais mobilo telefonu lietošanas rādītājs, ir cilvēki bez personīgajiem ienākumiem (85 %). Tam ir ļoti vienkāršs skaidrojums – tie pamatā ir skolnieki un studenti, kuriem vēl nav savu personīgo ienākumu, bet toties daudziem ir savs personīgais mobilais telefons. 


Lietotāji plāno iegādāties jaunus mobilos telefonus


Mobilo telefonu aparātu ražotāju, izplatītāju un mobilo sakaru operatoru mērķtiecīgās aktivitātes, kas vērstas uz jaunu modeļu iegādi, panāk savu – katrs ceturtais mobilā telefona lietotājs apgalvo, ka tuvākā gada laikā varētu iegādāties jaunu mobilo telefonu.  

2. zīm. Mobilo telefonu iegādes plāni

Ņemot vērā to, ka mobilos sakarus jau lieto vairākums iedzīvotāju, ir tikai likumsakarīgi, ka lielākā daļa no iedzīvotājiem, kas plāno iegādāties mobilo telefonu, ir esošie lietotāji (86 %). Tātad ražotājiem, izplatītājiem un operatoriem ir vairāk jācenšas pārliecināt tieši esošos lietotājus, ka jaunais mobilā telefona modelis ir labāks par iepriekšējo un sniegs vairāk tehnisko iespēju. Tas ir īpaši svarīgi, ja jācīnās par apmēram 400 tūkstošu potenciālo mobilo telefonu pircēju tirgu, to skaitā aptuveni 350 tūkstoši ir “pieredzējuši” lietotāji, kam jau ir savs mobilais telefons.

Par pētījumu

TNS Latvia veiktais Mērķa grupu indekss var tikt izmantots dažādu produktu un pakalpojumu lietošanas analīzei, lai noteiktu lietotāju mērķgrupu, sociāli demogrāfisko profilu, lietošanas tendences utt. Mērķa grupu indeksa dati var tikt izmantoti, kombinējot tos arī ar preses un interneta auditorijas pētījumu rezultātiem.

Kontakti:
Par mobilo sakaru lietotāju papildu pētījumiem:
Ilva Pudule
projektu direktore
t 709 63 00,
ilva.pudule@tns.lv

Par Mērķa grupu indeksu:
Jānis Krauklis
projektu vadītājs
t 709 63 00
e janis.krauklis@tns.lv


© 2022 TNS Latvia | Autortiesības