Īsumā par visu
TNS Latvijā
>> Paralēlā darbība
>> Redaktores sleja
>> TNS Latvija - divi vienā
Mediju pētījumi
>> Reklāmu reģistrs
>> TV metri
Marketinga pētījumi
>> Bankas
>> IT uzņēmumos
>> Mazumtirdzniecība
>> Semiometrija
>> Telekomunikācijas
>> Zīmoli
Sociālie pētījumi
>> Eurobarometer
>> Sociālie tīkli
Sabiedriskās attiecības
>> PR un kvalitatīvie pētījumi
>> Sabiedriskās attiecības
Sveicieni
>> Sveicieni

 30 tūkstoši mājsaimniecību pēdējā pusgada laikā ir sākušas lietot mobilo telefonu

06.2005. Pēdējā pusgada laikā ir vērojams, ka Latvijā būtiski ir palielinājies to mājsaimniecību skaits, kas izmanto mobilo telefonu. Šādu tendenci atklāj TNS Latvia šī gada martā veiktais Telekomunikāciju monitors – Latvijas iedzīvotāju pētījums par telekomunikāciju kompāniju atpazīstamību, vērtējumu un pakalpojumu izmantošanu.

Pastāvīgi pieaug mobilo telefonsakaru lietotāju skaits

Kopš Telekomunikāciju monitora aizsākuma 2003. gada rudenī ir vērojams, ka Latvijā būtiski ir palielinājies mobilo telefonsakaru lietotāju skaits gan iedzīvotāju vidū, gan arī mājsaimniecībās. Pēdējā pusgada laikā mājsaimniecību skaits, kas izmanto mobilo telefonu, ir pieaudzis par apmēram 30 000.

Šā gada martā aptuveni 4/5 Latvijas ģimeņu bija mobilie telefoni (81 %, kas ir par 7 % vairāk nekā šajā periodā 2004. gadā). Absolūtos skaitļos tas sastāda aptuveni 715 000 mājsaimniecību ar mobilo telefonu.

 

Mobilos telefonus galvenokārt izmanto Rīgas mājsaimniecībās, kurās ir iedzīvotāji ekonomiski aktīvajā vecuma grupā no 15 līdz 54 gadiem, ar augstāko izglītību, kā arī lielās ģimenēs (3 un vairāk cilvēku ģimenē), ģimenēs ar bērniem un pusaudžiem, tāpat arī mājsaimniecībās ar augstiem ģimenes ienākumiem (ienākumi uz vienu ģimenes locekli ir lielāki par 100 latiem mēnesī).

Par aptauju
Aptauju TNS Latvia veica 2005. gada martā, regulārās iedzīvotāju aptaujas Omnibuss laikā intervējot 500 iedzīvotāju (vecumā no 15 līdz 74 gadiem) visā Latvijā. Izlase ir reprezentatīva Latvijas iedzīvotāju kopumam un atspoguļo 1,8 miljonu mūsu valsts iedzīvotāju domas.

Kontaktinformācija:
Ilva Pudule,
TNS Latvia
t  7096300
ilva.pudule@tns.lv


 


© 2022 TNS Latvia | Autortiesības